Зняття арешту з банківських рахунків в умовах воєнного стану  

    Як зняти арешт з банківських рахунків? Чи можна користуватись грошовими коштами, які знаходяться під арештом? Які підстави зняття арешту з банківського рахунку під час війни в Україні?
     На всі ці питання відповідаємо у даній юридичній консультації. Надаємо чіткий план дій щодо порядку зняття арешту з банківського рахунку в умовах воєнного стану.
    Додатково Ви можете звернутися до наших юристів для отримання особистої юридичної консультації.
    Особиста юридична консультація надається юристами zakon911 з урахуванням особливостей конкретно Вашої ситуації.

ЩО ВИ ОТРИМАЄТЕ?


- Особиста Юридична консультація (аналіз документів, ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження, визначення порядку дій для зняття арешту ) – 1000 грн
- Юридична консультація адвоката
- - Зняття арешту в позасудовому порядку (написання скарг на виконавця, запитів до НБУ та інше) - 1500 грн.;
- - Зняття арешту в судовому порядку – від 2500 грн

Замовити послугу>>

Особливості


    Арешт майна (арешт коштів, які знаходяться на банківському рахунку) - це накладення заборони на право розпоряджатися майном з метою його збереження до визначення подальшої долі цього майна.
Арешт на майно (кошти) боржника накладається виконавцем шляхом винесення постанови про арешт майна (коштів) боржника або про опис та арешт майна (коштів) боржника.

Пунктом 10.2 розділу ХІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України про виконавчі провадження» визначено особливості накладення арешту та користування коштами, які знаходяться під арештом, а саме:
• забороняється відкриття виконавчих проваджень та вжиття заходів примусового виконання рішень на території адміністративно-територіальних одиниць, які тимчасово окуповані внаслідок військової агресії рф, у період такої окупації;
• припиняється звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інший дохід боржника (крім рішень про стягнення аліментів та рішень, боржниками за якими є громадяни російської федерації);
• фізичним особам дозволено користуватися коштами (здійснювати видаткові операції), за умови що сума загального боргу, не перевищує 100 000 грн.
Аналізуючи вищезазначені норми, доходимо до висновку, що ЗАБОРОНЕНО відкривати виконавчі провадження, здійснювати арешт коштів боржника виключно на тимчасово окупованих територіях у період окупації. На всіх інших територіях України виконавці мають право відкривати виконавчі провадження та накладати арешт, з урахуванням особливостей, зазначених в ЗУ «Про виконавчі провадження»

Разом з тим, звертаємо Вашу увагу, що не підлягають арешту банківські рахунки із спеціальним режимом використання, зокрема соціальні, зарплатні, стипендіальні, пенсійні:
• вихідна допомога, що виплачується в разі звільнення працівника;
• компенсація працівнику витрат у зв’язку з переведенням, направленням на роботу до іншої місцевості чи службовим відрядженням;
• польове забезпечення, надбавки до заробітної плати, інші кошти, що виплачуються замість добових і квартирних;
• матеріальна допомога особам, які втратили право на допомогу по безробіттю;
• допомога у зв’язку з вагітністю та пологами;
• одноразова допомога у зв’язку з народженням дитини;
• допомога при усиновленні дитини;
• допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
• допомога на дітей одиноким матерям;
• допомога особам, зайнятим доглядом трьох і більше дітей віком до 16 років, по догляду за дитиною з інвалідністю, по тимчасовій непрацездатності у зв’язку з доглядом за хворою дитиною, а також на іншу допомогу на дітей, передбачену законом;
• допомога на лікування;
• допомога на поховання;
• щомісячна грошова допомога у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства громадян, які проживають на території, що зазнала радіоактивного забруднення;
• дотації на обіди, придбання путівок до санаторіїв і будинків відпочинку за рахунок фонду споживання тощо.

Якщо Ви дізнались, що на банківський рахунок накладено арешт, Вам потрібно зробити наступні дії:
1. З’ясувати на підставі якого документа накладено арешт та в межах якої суми. (знайти Постанову про накладення арешту)
- постанову про накладення арешту можна знайти в за стосунку «Дія»;
- отримати Укрпоштою в паперовому вигляді від виконавця;
- подати заяву до приватного виконавця про ознайомлення з матеріалами справи та запитом на отримання Постанови.
2. Якщо в Постанові про арешт коштів боржника загальна сума боргу не перевищує 100 000 грн., відповідно до 10.2 розділу ХІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України про виконавчі провадження» Ви маєте право користуватися грошовими коштами на банківському рахунку.
У разі, якщо банк, все одно не дозволяє користуватися коштами, Ви маєте право подати електронне звернення НБУ на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або зателефонувати на гарячу лінію 0 800 505 240 або +380 44 298 65 55
3. Якщо в Постанові про арешт коштів боржника загальна сума боргу перевищує 100 000 грн., потрібно з’ясувати в Вашому банку чи являю собою рахунок, на який накладено арешт, рахунком з особливим статусом.
Як правило, всі банки в Україні за запитом клієнтів надають інформаційні довідки про стан рахунку та мету його використання.
Якщо рахунок є рахунком з спеціальним режимом, Виконавець не має права арештовувати такі рахунки.
В цьому випадку Вам потрібно звернутись до Виконавця з заявою про зняття арешту з коштів.

У разі, якщо виконавець не відреагує на Ваш запит, Ви маєте право подати до суду позов про зняття арешту з майна (коштів) боржника.

Пакет документів для замовлення послуги:


- Копія паспорту
- Копія реєстраційного номеру облікової картки платника податків
- Банківські довідки, повідомлення про блокування банківського рахунку
- Копія постанови виконавця про накладення арешту ( у разі наявності)